ЕП у уметничком клизању: Руси освојили злато у категорији спортских парова

Руски спортисти Јевгенија Тарасова и Владимир Морозов, који заједно наступају од 2012-те, освојили су своју прву златну медаљу на Европском првенству у уметничком клизању.

На Европском првенству у уметничком клизању које се одржава у Острави у Чешкој златна медаља у категорији спортских парова припала је руским спортистима Јевгенији Тарасовој и Владимиру Морозову.

У кратком и слободном програму они су освојили 227,58 бодова.

Сребро је припало немачком пару (Аљона Савченко/Бруно Масо) који је освојио 222,35 поена, док су бронзу освојили Французи Ванеса Џејмс и Морган Сипре (220,02 бода).

Међу шест најбољих спортских парова на првенству старог континента пласирала су се још два руска пара. На петом месту нашли су се Ксенија Столбова и Фјодор Климов (216,51), а на  шестом Наталија Збијако и Александар Енберт (200,75).

Руски клизачи Тарасова и Морозов заједно наступају од 2012. године. Ово је први пут да на Европском првенству освајају злато, док су двапут узастопце, прошле и претпрошле године, награђивани бронзаним медаљама, пише Интерфакс.

На првенству у уметничком клизању које је јуче почело у чешком граду Острава и траје до 29. јануара такмичи се 118 спортиста из 33 европске земље.

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!