Дакар-2017: Француски мотоциклиста помогао премореној супарници из Русије

Француски мотоциклиста је био једини који се зауставио и помогао премореној руској такмичарки да подигне свој мотор и да се врати у трку.

На 11. етапи рели-маратона Дакар руска спортисткиња Анастасија Нифонтова се нашла у тешкој ситуацији: пошто је пала на једном од пешчаних скретања, због премора није могла да подигне своје возило. У  помоћ јој је дошао француски такмичар.

На делу се показала чувена француска галантност. Мотоциклиста Грегори Морат је био једини који се зауставио и помогао премореној руској такмичарки Анастасији Нифонтовој да подигне свој мотор на релију „Дакар-2017” и да се врати у трку.

Поступак Француза је забележио сниматељ једног од телевизијских канала који прате такмичење. Уморна Анастасија је у сузама тражила помоћ, али представницима медија је забрањено да се мешају у саму трку.

Поред спортисткиње у очајању  пролазили су такмичари, али само се Морат зауставио, подигао њен мотор, пријатељски је потапшао по рамену и наставио пут.

После 11. етапе релија Нифонтова се нашла на 75. месту генералног пласмана и заузела је друго место међу женама.

Познати рели-маратон „Дакар” завршио се 14. јануара. Први пут у скоро четрдесетогодишњој историји такмичења представници Русије су победили у две категорије: међу квардоциклистима победио је Сергеј Карјакин, а у класи камиона Едуард Николајев је постао двоструки победник релија.

Текстови Russia Beyond су слободни за преузимање. Бићемо вам захвални ако их будете објављивали са линком који води на оригинални текст, односно на нашу страницу. Хвала!