„Ростов” савладао „Бајерн”

„Ростов” је тако извојевао прву победу у групној фази Лиге шампиона и налази се на трећем месту у групи.

У утакмици 5. кола групне фазе Лиге шампиона „Ростов” је на домаћем терену победио „Бајерн” из Минхена резултатом 3:2. Први гол су у 36. минуту дали фудбалери немачког тима: Дуглас Коста је савладао голмана Сослана Џанајева. Крајем првог полувремена екипа Ивана Даниљанца изједначила је голом Сердара Азмуна, преноси „Спорт Экспресс”.

На почетку  другог полувремена Ростовљани су повели поготком Дмитрија Полоза. Две минуте касније Хуан Бернат из гостујућег тима је узвратио новим поготком. Победнички гол дао је Кристијан Нобоа.

„Ростов” је тако извојевао прву победу у групној фази Лиге шампиона. Са четири бода руска екипа заузима треће место у групи D, док „Бајерн” са 9 бодова заузима друго место.