Руси се спасили у надокнади времена, изједначили и све шокирали

У својој првој утакмици на Европском првенству у фудбалу у Француској у дуелу са селекцијом Енглеске руска репрезентација изједначила резултат (1:1) феноменалним поготком главом капитена Василија Березуцког у другом минуту судијске надокнаде времена.

Прва утакмица руске репрезентације на Европском првенству у фудбалу у Француској у којој је у првом колу Б групе на стадиону Велодром у Марсеју играла са селекцијом Енглеске завршена је нерешеним резултатом1:1.

Енглеска репрезентација повела је прецизним голом који је у 73. минуту из слободног ударца постигао везни играч Ерик Дајер. Тим селектора Леонида Слуцког од пораза је спасао погодак главом капитена Василија Березуцког. Тако су руски репрезентативци дошли до изједначења резултата у другом минуту судијске надокнаде времена. Енглези су доживели хладан туш, пишу српски медији, наводећи да се после ове утакмице неће памтити ко је боље играо већ пре свега овај подвиг.

Спортски портали истичу да је голман Акинфејев бранио маестрално током  целог меча и да је сувише лако примио гол од Дајера у 73. минуту.

Раније је у другој утакмици групе Б Велс победио Словачку. Руска репрезентација игра наредну утакмицу на Европском првенству у Француској у среду 15. јуна у Лилу против Словачке.