Летњи скокови у Сочију

На Красној пољани у Сочију одржан је летњи Континентални куп у скијашким скоковима. Учествовали су спортисти из 10 земаља. Нова скакаоница би требало да знатно помогне руској репрезентацији да оствари што бољи резултат на предстојећој домаћој Зимској олимпијади.

Извор: Mихаил Мордасов / yugo.ru.

На Красној пољани у Сочију 14. и 15. јула одржан је летњи Континентални куп у скијашким скоковима. Учествују спортисти из 10 земаља: 56 странаца и 12 спортиста из Русије.

Победник првог дана такмичења је Чех Јан Матура. Он је показао најбољи резултат у серији скокова за оцену: освојио је 230,1 бод. Друго место је заузео Норвежанин Андерс Јакобсон (227,1), а треће Словенац Томаж Наглич (222,4)

Од руских такмичара најбољи је био Денис Корнилов. Он је заузео 11. место, освојивши 205,4 бода. Дмитриј Васиљев је на тринаестом месту, а Александар Садиков на петнаестом, док је Антон Калиниченко шеснаести.

Руски спортисти традиционално нису претерано успешни у овом спорту. Ипак, када су се због предстојеће Зимске олимпијаде у Сочију појавиле најмодерније скакаонице, руска репрезентација је добила шансу да оствари много бољи резултат него обично. Наши спортисти ће имати предност домаће скакаонице и могућност да темељно изуче локалну ружу ветрова, која на тој локацији, где се додирују Кавкаске планине и  Црно море, лако може да утиче на исход било ког такмичења.

Без обзира на то што је у току летња туристичка сезона а изградња олимпијског комплекса у пуном јеку, руски спортисти се увелико припремају у објектима који су већ завршени.